Üzücü trafik kazası haberlerinin sürekli gündemde olduğu ülkemizde aracınızı, kendinizi ve sevdiklerinizi korumak için araba sigortası yaptırmadan yola çıkmak son derece riskli. İşte bilmeniz gerekenler…

Araba sigortası ile zorunlu trafik sigortası aynı şey değildir

Adından da anlaşıldığı üzere zorunlu trafik sigortası yaptırmak zorunludur. Trafiğe zorunlu trafik sigortası olmadan çıkarsanız kanuni yaptırımlarla karşılaşırsınız. Bu sigorta, yapılan herhangi bir kazada karşı tarafa verdiğiniz hasarı karşılar. Araba sigortasındaysa kendi arabanız, kendiniz ve sevdikleriniz koruma altına alınır. Sakatlık ya da vefat gibi istenmeyen talihsiz durumlarda siz ya da sevdikleriniz tazminattan faydalanabilir.

Hem seyir halinde hem de park halinde geçerlidir

Araba sigortası yaptırdığınızda aracınız trafikte olduğu gibi park halinde de güvence altında olur. Trafik kazalarının yanı sıra, poliçenizin özelliklerine göre deprem, yangın, terör, fırtına, sel, dolu gibi doğal afetler sonucu ortaya çıkan hasarlar da araba sigortası tarafından karşılanır.

Yedek parça bulma sorunuyla uğraşmazsınız

Olası bir trafik kazası ya da arızalanma durumunda aracınızın orijinal yedek parçalarına ulaşmak bazen son derece zahmetli olabilir. Ayrıca aracınızın modeline ve özelliklerine bağlı olarak yedek parçalar oldukça pahalı olup bütçenizi zorlayabilir. Araba sigortası yaptırarak hem doğru yedek parçayı aramakla uğraşmaz, hem de bütçenizi sarsacak masraflardan korunabilirsiniz.

Yalnız sizi ve arabanızı değil, sevdiklerinizi de güvence altına alır

Zorunlu trafik sigortasının aksine araba sigortası yalnız taşıtları değil, sizi ve sevdiklerinizi de sigorta altına alır. Herhangi bir trafik kazasında sakat kalma ya da vefat durumunda sağlık sigortası gibi işleyerek size veya ailenize tazminat verilir. Her an her şeyin olabildiği trafikte en kötü senaryoyu düşünerek kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına almak daha huzurlu seyahat etmenize de yardımcı olacaktır.

Beğendim
Beğendim Sevdim Hahaha Wow Olmadı Kızdım
1