Yaz geliyor ve bu, bazılarımız için daha çok çalışmak anlamına gelse de hepimizin günlük hayatın koşturmasından ara sıra kaçmaya ihtiyacı var. Çevrenizdekiler yaz mevsimini yurt dışı tatilleriyle geçirirken sizin dar bütçeyle bunu yapmanız zor olabilir; ancak tadını çıkarabileceğiniz bir dolu ekonomik aktivite olduğunu da unutmayın. Bütçenizi sarsmayacak önerilerimize kulak verin.

Suya Yakın Olun

Tatil moduna girmek için illa uzaklara gitmeye gerek yok; İstanbul gibi denizin merkezde olduğu bir şehirde yaşadığımız için çok şanslıyız. Güzel bir yaz günü deniz kenarında yapacağınız herhangi bir aktivite gününüzü kurtaracaktır. Örneğin şehir plajlarına gidip güneşlenebilir, vapura atlayıp Prens Adaları’ndan birinde kendinizi denize atarak ekonomik bir şekilde tatil yapabilirsiniz.

Kamp Yapın

Açık hava aktivitelerine katılmak için yaz harika bir mevsim ve bu etkinliklerin çoğunu yapmak oldukça ucuz ve ekonomik. Doğada olmayı seven biriyseniz aileniz, arkadaşlarınız ya da sevdiğinizle eşyalarınızı toplayıp şehir yakınlarında bir yere kamp ve doğa yürüyüşü yapmaya gidebilirsiniz.

Günübirlik Bir Gezi Planlayın

Günübirlik geziler her mevsim güzel, ama gün ışığından maksimum seviyede yararlanabildiğimiz yaz mevsiminde keyfi bir başka oluyor; çünkü gittiğiniz yerde yerel aktiviteler için daha fazla dışarıda kalabiliyorsunuz. Arkadaşlarınızla yaşadığınız şehrin yakınlarında gidebileceğiniz ekonomik yerlerin bir listesini yapın ve arasından birini seçin. Mümkünse her ay bir aktivite planlayın, böylece bir sonraki ayı iple çekmeniz için bir nedeniniz olur!

Bir Günlüğüne Turist Olun

Yazın şehirde yapılabilecek ucuz ve eğlenceli aktivitelerden biri de turistik yerleri gezmek. İş hayatının koşturmasında çoğu zaman gezmeye vakit bulamadığınız yerler eminiz ki vardır. Bunlar parklar, müzeler, saraylar ya da daha önce görme fırsatı bulamadığınız bir mahalle olabilir.

Piknik Yapın

Yaz mevsiminin en güzel yanlarından biri de doğanın yeşile dönmesi ve her tarafınızı harika kokulu çiçeklerin sarması. Biraz huzur bulmak, çok para harcamayacağınız ucuz bir aktivite yapmak ve sosyalleşmek için pikniğe gitmek iyi bir fikir olabilir. Arkadaşlarınızla beraber herkesin evden yiyecek bir şeyler getirmesiyle organize edilen bir piknik, ekonomik olduğu kadar keyifli de olacaktır.

Beğendim
Beğendim Sevdim Hahaha Wow Olmadı Kızdım