Okul alışverişi, çocuklar için her zaman heyecan verici, eğlenceli, renkli bir bayram havasında geçer. Rengarenk kalemler , silgiler, çeşit çeşit çantalar; sevdikleri karakterle donatılmış ürünler, hemen her şeye sahip olmak isterler. Mağazalarda bulunan ürünler ise hep daha fazlasını almaya, tüketmeye yöneliktir .  Bir yandan çocukların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmaya çalışan, diğer yandan fiyat kontrolü yapan ebeveynler için ise, okul alışverişi kontrolümüzden çıkarak bir işkenceye dönüşebilir.  

Son dönemde faizlerin artması, dolar endexinin yükselmesi ile birlikte özellikle dışa bağımlı olduğumuz ürünlerin fiyatı neredeyse %100 artmıştır. Günün sonunda elektronik eşya alır gibi fazla fazla ücretler ödememek için okul alışverişini de ekonomik olarak bütçenize uygun şekilde yapmak mümkün. 

Fiyatları  Avantajlı Bir Kırtasiye Araştırın

Çocuğunuz ilkokula başlayacak ise daha işin başında fiyatları uygun olan bir mahalle kırtasiyesini bulmanız en idealidir. Bu süreç uzun yıllar devam edeceği için en akıllı yatırım kendinize makul fiyatları olan ve devamlı müşterisi olacağınız için size toplu alımlarda indirim yapabilecek bir kırtasiye olmalıdır. 

İndirim Zamanlarını Takip Edin

Okulun açıldığı dönemde kırtasiye malzemelerinin fiyatları artar ve normal döneme göre daha pahalıdır. Okullar açıldıktan bir süre sonra aldığınız bir ürünü yarı fıyatına görürseniz şaşırmayın. Bu konuda okul ile işbirliği içinde olabilirsiniz. Listelerin bir kısmı öncesinde belli ise okul açılmadan çok öncesinde alabilirsiniz. Özellikle sizden istenen yüksek fiyatlı setler varsa bunların ne zaman kullanılacağını bilirseniz okul açıldıktan kısa bir süre sonra da normal fiyatına döndüğünde alabilirsiniz.

İnternetten Kampanyalı Ürünler Tercih Edin

Bütçeniz çok kısıtlı, amacınız tamamen ihtiyaçlara yönelik ise bu alışverişi internetten yapmanızı öneririz. İnternette ürünlerin fiyatları , mağaza maliyetleri eklenmediği için çok daha uygun olur. Alışveriş yapabileceğiniz güvenilir internet sitelerini belirledikten sonra, fırsatlarından haberdar olmak için ilgili web sitelerine kayıt olup kampanyalı fiyatlarından da yararlanabilirsiniz. Sadece ihtiyacınıza yönelik yapacağınız için çocuğunuz listede olmayan ürünleri istediğinde onu ikna etmeye çalışmanıza , gereksiz tüketim arzularını yönetmenize de gerek kalmayacaktır. 

Kullanım Durumuna Göre Stoklayın

Malzemeleri alırken uzun vadede düşünülmelidir. .  Özellikle okulun ilk yıllarında yeni aldığınız kırtasiye ürünleri okulda sıklıkla kaybolur. Daha küçük ebatlarda ve  fiyatı uygun bulduğunuz , sık kullanacağı ürünlerden çok almanız yerinde olacaktır. Görünüş yerine işlevine ve güvenilirliğine bakılması uzun vade kullanımlar için önemlidir.  

Çocuklarınıza Tasarrufu Anlatın

Günümüz tüketim popülasyonunda, her yerde çocuklarımızın alması için pazarlama faaliyetlerine maruz bırkılan bu çılgın okul alışverişi dönemini de bir fırsat olarak değerlendirebilirsiniz. Çocuklarınıza tasarruf ve çevre bilincini yerleştirmek adına ihtiyacınız kadar alıp tüketmenin , tükettikten sonra yenilemenin doğru olacağını öğretmek onlar için ileriki yıllarda devam edebileceği harika bir deneyim olacaktır.

Beğendim
Beğendim Sevdim Hahaha Wow Olmadı Kızdım
2