Harcamaları takip etmek düzenli bir bütçeye sahip olmak açısından oldukça önemli. Gelir-gider dağılımını her ay düzenli bir şekilde görmenin tüketim alışkanlıklarınızı da değiştireceği malum.

İçinde yaşadığımız teknoloji çağında harcama planınızı yapmak artık çok daha kolay. Çünkü bu planı daha düzenli tutabilmek için kullanılan birçok kullanışlı uygulama var. Bu uygulamalar sayesinde tüketim alışkanlıklarınızı değiştirerek tasarruf yapabilir ve bütçenizi daha kolay bir şekilde kontrol etmenin önünü açabilirsiniz. Kullanmaya başlayıp alışkanlık kazandıktan sonra her şeyin daha kolay ilerlediğini ve aslında bütçe yönetmenin sandığınızdan kolay olduğunu daha iyi görüyorsunuz. Peki, harcama planınızı yapmak için en çok tercih edilen uygulamalar hangileri? Şimdi bunlara bir göz atalım.

Spending Tracker

Spending tracker kişisel bütçenizi ayrıntılı olarak yazabildiğiniz bir uygulama. Hem Android hem de iOS sistemleri için uygun. En tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor.

Akche

Idealabs tarafından geliştirilen bu uygulama da ikinci sırada yer alıyor. Diğerlerinden farklı olarak buradaki bütçenizi isterseniz Excel tablosuna da aktarabiliyorsunuz.

HesapKitap

Hesapkitap daha önce saydıklarımızdan farklı olarak Türkçe bir uygulama. Oldukça detaylı bir takip seçeneği sunuyor. Borç ve gider bilgilerinizi girerek bütçenizi rahatlıkla kontrol altında tutabiliyorsunuz.

HomeBudget

HomeBudget ise bir ev bütçesi gelir-gider uygulaması. Türkçe dil desteği de mevcut. Evinize yaptığınız harcamaları ve mali durumunuzu bu uygulama üzerinden kolayca takip edebilirsiniz.

Arabam

Arabam aracınız için yaptığınız bütün masrafları, yakıt giderlerini, servis ücretlerini ve daha birçok harcamayı işleyebileceğiniz ve arabanızın mali durumunu kontrol altına alabildiğiniz güzel bir uygulama.

Money Lover

Money Lover finansal bir takvim uygulaması. Diğer uygulamalardan farklı olarak burada harcama planlarını yaratıp bir ödeme takvimi de oluşturuyorsunuz. Böylece ödemelerinizin tarihini de girerek hatırlatmasını sağlayabiliyorsunuz. Bu özelliği ile en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

AndroMoney

AndroMoney yalnızca Android cihazlarda olan ve çok detaylı olduğu için sık tercih edilen uygulamalardan biri. Bu uygulama aynı zamanda widget desteği de sağlıyor.

PageOnce

PageOnce ise İOS için geliştirilen ücretsiz uygulamalardan. Bu uygulama sayesinde banka bilgilerinizi girerek nereye ne kadar harcama yaptığınızı takip edebiliyorsunuz. Güvenli olduğunu söylemeye gerek bile yok. Hatta uygulama üzerinden Apple telefonlar arası veri paylaşımını da kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Sahip olduğu data sayesinde telefon değiştirdiğinizde de aynı datayı yeni telefonunuza taşımak da oldukça kolay oluyor.

Beğendim
Beğendim Sevdim Hahaha Wow Olmadı Kızdım
68112