Kişisel harcamalarda hatırı sayılır bir yeri olan giyim alışverişlerinizde birkaç noktaya dikkat ederek tasarruf edebilirsiniz. İşte kıyafet giderlerinizi aşağı çekmenize yardımcı olacak birkaç öneri…

Eski Kıyafetlerinizi Yenileyin

Modası geçen, eskimiş, yıpranmış giysilerinizi onarın, dikin, kesin, yamalar ekleyin. Artık giymediğiniz kıyafetlerinize küçük değişiklik ve eklemelerle yepyeni bir görünüm kazandırarak onları yeniden gün yüzüne çıkarabilirsiniz. Böylece yeni kıyafet harcamalarınızdan tasarruf edebilirsiniz.

Takas Ve İkinci El Pazarını Takip Edin

Kullanmadığınız iyi durumdaki giysilerinizi yeni parçalarla takas edebilirsiniz. Özellikle sosyal medyada sık sık karşımıza çıkan takas ve ikinci el sayfalarında başkalarının kullanmadığı ve hoşunuza giden giysiler bulabilir, kendi kıyafetlerinizle takas önerebilirsiniz. Ayrıca birkaç ikinci el mağazası gezerek gayet iyi durumda olan, zevkinize ve modaya uygun parçaları çok daha ucuza bulabilirsiniz.

“Mevsim Dışı Alışveriş”i Tercih Edin

Kışın kışlık, yazınsa yazlık giysilere talep daha fazla olduğundan sezon dışı ürünleri çok daha uygun fiyata satın alabilirsiniz. Kışlık alışverişlerinizi yazın, yazlık alışverişleriyse kışın yaparak kıyafet giderlerinizde %60’a varan bir tasarruf elde edebilirsiniz.

Kiralama Alternatifini Düşünün

Özellikle özel günler için alınan ve günlük yaşamda kullanılması çok olası olmayan kıyafetleri satın almak yerine kiralayın. Birkaç saat giyeceğiniz bir smokin ya da gece elbisesi için çuvalla para ödemek yerine bir süreliğine kiralayarak harcamalarınızdan tasarruf edin.
Kiralama opsiyonuna ek olarak, tanıdıklarınızdan ödünç almak da giysi harcamalarınızı minimum seviyeye çekmenize yardımcı olacaktır.

Online Alışverişin Avantajlarından Yararlanın

Birçok giyim markasının internet mağazaları bulunuyor. Buna ek olarak onlarca markayı bir araya toplayan online alışveriş siteleri giyim alışverişlerini hem daha kolay hem de daha hesaplı hale getiriyor. Gerek dönemsel online kampanyalar gerekse online satışın daha az maliyetli olması sayesinde giyim alışverişlerinizi internetten yaparak tasarruf edebilirsiniz.

Kalabalık Olmayan Ve Sakin Yerler, Saatler Tercih Edin

Tam anlamıyla içinize sinmeyen, aceleyle ve incelemeden yapılan giyim alışverişleri genellikle hüsranla sonuçlanır. Bir daha giymek istemeyeceğiniz, üzerinize uygun olmayan ve gerçekten beğenmediğiniz ürünler almak paranızı çöpe atmak demektir. Bu sebeple çok kalabalık olmayan, sakin ve emin olmak için yeterince vakit geçirebileceğiniz yerlerde ve saatlerde alışveriş yapmanızı öneririz.

Beğendim
Beğendim Sevdim Hahaha Wow Olmadı Kızdım
58111