spor

Fantastik bir spor salonuna veya egzersiz sınıfına kaydolarak kilo vermek kolaydır, tabii cüzdandan da vermek kaydıyla… Herkes pahalı egzersiz programlarını göze alamasa da şans onlardan yana diyebiliriz. Çünkü kilo vermenin ve daha sağlıklı bir bedene sahip olmanın ucuz hatta maliyetsiz yolları da var:

  • Teknolojiden yararlanın! İnternette yapacağınız basit bir araştırmayla egzersiz ipuçları, ders videoları ve egzersiz planlarına ulaşabilirsiniz. Her gün evinizde kendinize ayıracağınız 1 saat gördüklerinizi ve öğrendiklerinizi uygulamada yeterli olacaktır.
  • Akıllı telefon kullanıyorsanız hemen ücretsiz sağlık& egzersiz uygulamalarını indirebilirsiniz. Bu uygulamalarla aldığınız kalori miktarını hesaplayabilir, kendinize bir beslenme programı hazırlayabilir, hedeflediğiniz kiloya ulaşmak için basit ve etkili egzersiz hareketlerini bile öğrenebilirsiniz.
  • Belediyelerin spor tesislerinden yararlanmayı düşündünüz mü? Bu ayrıcalığı sunan Belediyelerin internet sitelerini ziyaret ederek detayları öğrenebilir, aylık 10-20 TL üyelik ücretiyle bu tesislerden faydalanabilirsiniz.
  • Maliyetsiz ve en faydalı spor:  Yürüyüş. Yapılan araştırmalar günde üç kez yapacağınız 10’ar dakikalık yürüyüşlerin enerji seviyenizde büyük farklılıklar yaratacağını gösteriyor!
  • Artık birçok parkta ücretsiz kullanabileceğiniz spor aletleri bulunuyor.  Pasif bisiklet, uzay yürüyüşü, bacak itme vb isimlere sahip olan bu aletler bacaktan karna, kalçadan sırta kadar bedeninizin birçok farklı bölgesini çalıştırarak şekillendiriyor.
  • Bisikletle gezintiye ne dersiniz? Hem eğlenceli hem de uygun fiyatlı bir spor arıyorsanız en kısa sürede bir bisiklet satın alarak gezerken kilo verebilir, bacak kaslarınızı da güçlendirebilirsiniz. Spor salonlarının yıllık 500-1500 TL civarında bir üyelik ücreti talep ettiğini düşündüğünüzde, bisikleti tercih etmemeniz için fazla bir nedeniniz yok gibi.
  • Spor şenliklerini takip edin. Özel firmaların özellikle yaz dönemlerinde sık sık düzenledikleri spor şenliklerine kadar deneyimli öğretmenlerin ücretsiz fitness derslerine katılabilir, öğrendiklerinizi siz de evde veya açık bir alanda rahatlıkla uygulayabilirsiniz.
  • Eğer gerçekten bakabilecek durumdaysanız sevimli bir dost edinin! Sahipleneceğiniz bir köpekle sabah-akşam düzenli yürüyüşler veya koşu yapabilir, hem onu hem de kendinizi mutlu edebilirsiniz.
  • Hem biraz stresimi atayım hem de biraz hareket edeyim diyorsanız, evinizde en sevdiğiniz müzikleri açarak dans edebilirsiniz. Unutmayın sizi kimse izlemiyor olacakJ
  • İp atlamanın bütün kasları çalıştırdığını biliyor muydunuz? Sağlık açısından uygun ve en elverişli egzersizlerden biri de ip atlamak olduğunu unutmayın. 5 TL- 20 TL arasında yapacağınız bir ödemeyle, sayaçlı atlama ipi alarak kendinize hedefler koyabilirsiniz.

Yukarıdaki önerilerle hem paranızın hem sağlığınızın hem de bedeninizin kıymetini koruyabilirsiniz.

Sizlerin önereceği konu başlıkları arasından seçilecek yeni yazımızda görüşmek üzere! Önerilerinizi bekliyoruz.

Beğendim
Beğendim Sevdim Hahaha Wow Olmadı Kızdım